Jdi na obsah Jdi na menu
 


commandos3 návod

1) Tutorial
Část 1 - Green Baret
Začínáte s Green Baretem. Jako první vezněte zbraň ze země a jděte po schodech nahoru. Jsi v další místnosti, vezni nůž a podřež s ním vojáka. Potom pomocí klávesy [Z] prohledej mrtvolu vojáka a seber mu pušku a uniformu. Jdi opět po schodech nahoru. Podiv se pomocí klávesy [Z] do bedny a veň z ní náboje. Zabij oba vojáky a jdi do exitu.
Část 2 - Sniper a Sapper
Nejprve si vyzkoušejte klávesy [+] a [-] pro přibližování a oddalování pohledu. A potom
[Alt] + levá, pravá šipka pro změnění úhlu pohledu. Pak zmáčkněte [2] a postřílejte všechny 4 vojáky na mapě. Pak Green Baret (kterého vůbec neovládáte v tomto kole) vezne výbušninu a dá ji Sapperovy. Pomocí klávesy [4] si přepnete na Sappera. Dejte s ním výbušninu k tanku a odpalte ji. Odpalovač je u vaku.
Část 3 - Spy a Thief (špion a zloděj)
Hned na začátku dejte cigarety a injekční stříkaždu špionovy. Dostaňte se s oboma na pozemek ambasády. Dejte si zloděje a dejte pěstí vojákovy u auta. Vylezte po zdi na balkon a dejte pěstí i vojákovy na balkoně. Pak si dejte špiona a 2x pichněte vojáka u fontány stříkačkou a veňte si jeho uniformu. Nyní si uniformu oblečte a jděte do budovy. Tam zabijte vojáka a jděte po schodech nahoru, toho taky zabijte. Přijděte sem se zlodějem a vykradněte sejf - vezněte z něho dokumenty. Teď se už jen dostaňte pryč z pozemku ambasády.
2) Stalingrad
Část 1 - Nepřátelský sniper + Ochrana generála O'Donnela
Se sniperem se vydej doleva, kde zabij dva vojáky u kruhového náměstí. Přibliž se ke kruhovým sochám tak aby se mohl odstřelit jejich snipera. Jak ho odstřelíš tak přijede Green Baret a Sapper. Tvůj úkol je nyní chránit generála. Po animačce nejdříve odraz útok nepřátelských vojáků. Využij zejména Sappera s jeho zápalnými láhvemi a granáty. Jakmile se trochu vymaníš z náporu, tak postupuj směrem k dělu. Jakmile dělo obsadíš generál se přeběhne skrýt na jiné místo. Se Sniperem odstřílej okolí mostku tak, aby ses tam dostal se všemi. Lehni se Sniperem do prostřed mostku a zabij jednoho jejich vojáka na druhé straně, všichni se tam začnou sbíhat a ty je postřílej. Mapa by měla být skoro vylidněná. Teď už jen stačí vyčistit okolí letadla a nasednout. Uvidíš jak tě němci zajali.
Část 2 - Likvidace zrádce
Toto kolo začínáš ve vězení. Vojákovi, který ti přijde dát najíst, dej dělo. Vyjdi ven a pobij zbytek hlídky. V bednách jsou zbraně, které vám byli zabaveny. Jdi do jediných možných dveří a tam pobij další vojáky. Po cestě bez bedny ve kterých máš zbytek výbavy. Dostaň se až k vojákovy, který hlídá stoku. Dej mu pěstí a projdi se všemi stokou. Setkáte se se špionem. Nejprve dopuručuji, abyste celé stoky vylidnili. Pak vylezte jedním z kanálů. A opatrně se dostaňte za budovu před kterou je tank. Prozabíjejte se až na staveniště, kde veňte bomby a granáty. Jděte s Green Baretem za budovu, kde je malé auto a vylezte s ním na střechu. Všechny vojáky po cestě zabijte. Dostaňte na střechu i toho kdo má granáty a klikněte na odpočítávadlo času (pravý-horní roh). Přijede auto a jak se otočí a bude do něj chtít nastoupit generál, hoďte k autu granát. Se všemi nasedněte do dole připraveného auta.
3) Střední Evropa
Část 1 - Vlakové nádraží 1
Prvního vojáka nalákej na cigarety. Dej mu dělo a vezni si jeho uniformu. Obleč si uniformu se špionem a jdi pichnout vojáka na rozhledně. Jeden za ním poletí, tak ho taky pichni. Jdi do stanu a zastřel toho vojáka. Vedle stanu chodí ještě jeden voják, tak ho se špionem zabav a se zlodějem dobij. Jdi dole na cestu kama normálně přijíždí auto. Se špionem zastřel vojáka přez silnici a počkej až tam naběhnou vojáci a ty postřílej. Pak se propliž ke vojákovy v rozbořené budově. Pak jdi do stoky a proplaz se až do malého baráčku. Uvidíš krátký rozhovor, pak se vydej se zlodějem tou samou cestou jako lidé z animačky. Venku se zlodějem pobij dva vojáky, kteří bijou civilistu. A pak jdi s oběma do velkých vrat (nádražní dveře). Tam se vydej do malých dveří. V této místnosti se schovej s oběma do černé díry.
Část 2 - Vlakové nádraží 2 ( pokračování )
Nejprve se zlodějem vyzabíjej celou nádražní halu. Jakmile se dostaneš ven, zabij vojáka před dveřmi. Všechny mrtvoly v tomto kole noste do skrýše v hale. Jako dalšího musíte odstranit z cesty vojáka u maringotky (blízko sloupku) - dejte pozor na snipery na střeše a vojáka, který chodí blízko kolečka. A právě toho dostaňte jako dalšího - počkejte, až si sniper (blíž u okraje budovy) zapalí. Pak vyběhněte po vojákovi a dejte mu pěstí. Se zlodějem vylezte po zdi na střechu haly a opatrně zabijte vojáka a pak i snipera. Na střechu se dostaňte o výklenek dál než sedí sniper. Slez ze střechy a jdi do nejbližšího železničního vagonu, tam je pouze jeden voják. Dalšího vojáka zabijte od dveří haly vpravo. Za prvním vagónem si stoupněte za palety a vystřelte z kulometu. Přiběhnou k vám čtyři vojáci a vy je musíte posřílet dřív, než vyvolají alarm. Jako dalšího zabijte vojáka, který je otočený čelem do domečku. Dejte přítom pozor na vojáka u kulometu na vlakové lokomotivě. U domečku zůstal jeden voják. Schovejte se za bedny přez kolej a vystřelte, jakmile voják přiběhne zabijte ho. Obpližte mapu a dostaňte se do železničního vagonu, kde je jeden voják. Pak už jen stačí dostat se i se špionem do vlaku a je konec kola.
Část 3 - Odstraň náklaďák
Na zvládnutí tohoto kola máte 15 minut. Jako jediného máte Green Bareta. Zabij chlapa za náklaďákem a seber mu kulomet. Jdi podél plotku a vojáka, co stojí v díře mezi ploty podřež a jeho tělo odnes, než si toho někdo všimne - tohle musíš provést velmi rychle. Postřílej to, co se na tebe přihrne a pak prohledej bedýnku a vem, co v ní je. Pak se dostaň zezadu k vojákovi, který střeží koleje. Zastřel ho a postřílej to, co na tebe naběhne. Vojáka na rozhledně zabij granátem a pak jdi k vojákovi, který u sebe má tři bedny - zabij ho a v dřevěné bedně je zásobník a dva granáty. Jeden granát hoď ke skupině tří vojáků na kolejích a druhý k autu s vojákem. Pak přelez k rozbitému autu, kde se schovej za bedny. Teď podřež čtyři vojáky, kteří jsou blíž kolejím a nejsou za plotkem. Pozabíjejte všechny kolem plotku a měli byste mít půlku mapy vylidněnou. Zabij vojáka, který hlídá budovu a pozabíjej všechny vojáky, kteří za tebou půjdou. Pak jdi po schodech nahoru a tam jednoho podřež a vezmi si zásobník z bedýnky. Sejdi po schodech dolů a hoď do baráku granát (prohoď ho dveřmi). Uvnitř zabij posledního vojáka. Jdi ven, lehni si na kolej a odstřel vojáka. Pak si stoupni a počkej, jak k tobě přiběhnou vojáci beze zbraní, ty podřež. Pak zastřel toho vojáka, který tam chodí kolečka kolem rozvodny. Zbytek už lehko postřílíte. Pak vemte dodávku, která je přes koleje a odjeďte s ní mimo koleje. Uvidíte animačku, jak Green Baret nádherně skočí na vlak.
Část 4 - Vlak
S Green Baretem přeskoč na první vagón a zabij vojáka. Zatřel dalšího vojáka, který k němu půjde. Jdi dovnitř vagonu a je tam 5 vojáků. Prvního můžeš podřezat. Všechny zabité vojáky můžeš házet z vlaku nebo z oken vlaku. Druhého nalákej na balíček cigaret. Doprostřed vlaku dej rádio - na to se naláká zbytek vojáků a ty postřílej. V dalším vogónu je dalších pět vojáků. Prvního od dveří pouze podřežte. Toho u druhých dveří nalákáš na cigarety. Se zlodějem pobij ty dva naprovo a vyhaž je z oken. Zbytek nalákej na rádio a postřílej je s Baretem. Potom ještě podřež vojáka na vagóně. Teď jsou před vámi dva nezastřešené vagony. Prvního vojáka podřežte, druhého omračte a svažte s Green Baretem. Pak jděte se špionem, který má nějakou uniformu za jediným vojákem, který by mohl vidět vaše zabijení. Otočte ho na nějaký jiný směr. Nyní můžete podřezat celý první vagón. Stejně vybijte i druhý vagón, ale nezabíjte toho poslední vojáka. Toho posledního si zatím nevšímejte. Se špionem projděte do dalšího vagonu a tam všechny otočte na druhou stranu než jste přišli. Běžte zpět k poslednímu vojákovy a otočte ho někam, tak aby mohl Green Baret projít do dalšího vagonu a všechny podřezat. Pak se tam dostaňte i se zlodějem. Přejděte se špionem do dalšího vagónu, který je úplně plný vojáků beze zbraní. Toho v rohu (když vejdete) uspěte dvojnásobnou injekcí. A jednoho který vidí na dveře odlákejte. Postupně je úplně všechny ubodejte. Jděte do dalšího vagonu se špionem a odlákejte prvního vojáka, kterého následně s baretem podřežte. Potom ještě vojáka, který se dívá z okno. V tomto vagoně je i dobrman. S Baretem se mezi tím videj na střechy, kde povraždi zbytek vojáků.
Na obrněném vagónu zabij tři vojáky a vojáka který sedí na začátku vagonu s uhlim zabij kulometem. Ty dva brokádů. Vlezte do opancéřovaného vozu, kde dva vojáky zabijte a veňte si z bedýnky granáty. Jděte do vagonu s dobrmanem a dvoma granátama zabijte všechny vojáky. Pak jděte s tím kdo má u sebe zbytek granátů na počáteční stanoviště Green Bareta. Do té lokomotivy nahažte dveřmi tolik granátů, dokud všechny nezabijete. Pak už jen stačí zabít zbylé vojáky ve vlaku. A uvidíš animačku, jak vlak spadne do propasti a Green Baret skočí do nepřátelského náklaďáku.
Část 5 - Motorizované hlídky
V tomto kole máte pouze Snipera a Sappera. Se Sapperem nalákejte všechny vojáky ze dvorka, kteří nemají zbraň a každému jednu vlepte, svažte jich a schovejte je za stodolu. Pouze vojáka u studně omrač a odtahni ho do stodoly. Jdi dolů ke krávě od kama zaútoč na vojáka pod strašákem. Na dvorku se studnou je bedýnka, kterou vyber. Nalevo od dvorku chodí pořád voják co se sem tam dívá dalekohledem, omrač ho a zanes za stodolu. Vojáka, který chodí kolem hromady kamení zabij a jdi do domečku ve tvaru L - kolem domku běhají slepice. Poblíž domečku je ještě jeden malý, v kterém je jeden voják. Schov se za plotek a zastřel dva vojáky. Veň pár věcí z bedýnky. Dostaň se z oběma do baráku, který má po levé straně motorizovanou hlídku. V první místnosti zabij vojáka a vyber bednu. Jdi o patro nahoru a zabij vojáka. Jdi do dalšího patra, kde zabij dalšího vojáka a vylez po žebři nahoru. Jdi ven a se Sniperem odpráskni nepřátelského snipera a dva další vojáky u podchodu. Dostaň se za skupinu 8 vojáků a se Sapperem si nasaď plynovou masku a hoď mezi ně splzný granát a všechny je posvazuj. Velitelovi dej pěstí a vojákovi, který cvičí, taky. Dostaňte se na místo, kde jste zastřelili snipera a jděte do dveří. Tam je jen jeden voják a pak můžete jít nahoru po žebříku. Tam je bedna s výbavou. Jděte zpět až ke sniperovy. Jdi k místu, kde jsi svázal celou rotu a hoď granát na dvojmotorku, všechny lidi co za tebou půjdou posniperuj. Jdi se Sniperem na cestu vedle cisterny a odstřel všechny vojáky co se dají. Vpliž se se Sniperem do města a co se dá odstřel. Pak na rotu na mostku hoď plynový granát a všechny svaž, už jen prošmejdi budovy a zabij ten malý zbytek mapy. Musíš vyzabíjet celou mapu. Za mrtvé se považují i svázaní vojáci.
Část 6 - Obrana města
V této misi máte na začátku Sappera a Snipera plus několik vojáků, časem bude k dispozici i Green Baret, zloděj a špion. Nejprve si celou armádu označte a schovejte do jednoho z domů. Pak pouze se Sapperem se dostaňte za domeček ve tvaru L. Dopližte se až za nepřátelskou hradbu vojáků a zlikvidujte pěstmi dva snipery. Pak vyhoďte náklaďák do vzduchu. A vojáky různě postřílejte. Pak rozbijete tank - 3x bazukou. Nerozbíjejte jeden ze dvou náklaďáků, dokud v něm budou Green Baret, špion a zloděj. Postupně vyvražděte celou mapu pomocí granátů a nepřátelských kulometů. Musíte zpět obsadit město, pokud si ho necháte vzít.
4) Normandie
Část 1 - Tanková základna
V tomto kole si dávejte obrovský pozor na hlídky s dobrmanem. Na začátku se Sapperem hoďte slzný granát do jedné ze dvou budov nad vámi. Všechny svažte a to samé udělejte znovu v té druhé budově. Pak zabijte vojáka, který chodí v temných uličkách s baterků. Vylezte před domek a na hlídku s dobrmanem hoďte granát. Pak do houfu, který se tam sběhne střelte parktát bazukou a jak tama začnou projíždět obrněná vozidla, tak je střílejte bazukou a až nebudete mít náboje do bazuky, tak v červeně svítící budově na mapě je pět beden. V některých jsou výbušniny, s kterými ničte projíždějící tanky a vozidla. Poté zabijte vojáka u náklaďáku a všechny, kteří se tam seběhnou. Potom běž do budovy, kde bylo moc beden a dej jednu nálož. Jdi ven a odpal ji. Pak se probojuj k obrovským barelům a vyhoď je do vzduchu.
Část 2 - Lodě
Poprvé za celou hru máte potapěče. Nejprve se ponořte pod vodu a odjistěte všechny námořní miny. Nůžkama prostřihejte síť a vynořte se u schodů. Zabij vojáka, který k tobě přijde s vrhacím nožem. Jděte se schovat a jak voják bude mezi dvoma barelama sejměte ho nožem. Pak zabijte vojáka, který chrání hangár. Vlez do hangáru a pobij tři vojáky, kteří nemají zbraň. Pak vezni věci z bedny. Jako další odstraň dva vojáky za hangárem. Vydej se do obřího hangáru, kde dva vojáky s puškou zabij nožem a zbylé pomlať pěstí a pak zastřel. Jdi po schodech nahoru a zabij vojáka. Vedle něho by měla být bedna, tak ji vyber. Jdi ven a vojáka venku na schodech zabij nožem. Potom zabij vojáka na plošině a použij ovladač. Otevřely se vám dveře. Jděte do vody a na každou loď připevněte 1 magnetickou bombu. Pak se dostaňte pryč z vody k žebříku, který je blízko začátku kola. Z této vzdálenosti odpalte bomby. A je konec kola.
Část 3 - Vylodění
S mým návodem uděláte misi se samotným Green Baretem. Nejprve se plazte rovně, kde je bedna s granátama a lékárnou. Jeden granát rovnou hoďte na kulometné hnízdo nalevo a druhý granát do kulometného hnízda uprostřed. Vydejte se k hnízdu nalevo, kde zbytek vojáků postřílejte, pak vybijte i prostřední a pravé hnízdo. Běžte nad levé hnízdo, kde je tunel, který je težko viditelný (na zdi vedle ostnatých klubek). Prolez tunelem a zabij osamoceného vojáka. Ty, co ho uvidí, zabij taky. Pak přeplaz mostek a dostaň se na střechu budovy, kde všechny zlikviduj. Slez dolů a vejdi do bunkru. Zlikviduj všechny a jdi do druhé místnosti, kde jsou tři vojáci a bedna. Můžeš tudy jít do chodeb. Vylez po žebři a zabij na bunkru kulometčíka. Pak se vraď do zákopů a zabij vojáka před druhym bunkrem. Je to kruhová místnost, kterou stačí vybít jen jedným granátem. Pak se vydejte do dveří 01. V zákopu je jeden voják. Vylez na střechu bunkru a zabij kulometčíka. V bunkru zabij tři vojáky a vrať se do kruhového bunkru a jdi do dveří 03. Všechny kolem tohoto tunelu vyzabíjejte a do místnosti s dělem hoďte granát. Pak zbytek pozabíjejte a vraťte se do kruhové místnosti a odtamtud jděte k poslednímu bunkru. Po cestě vojáky zneškodněte granáty. V bunkru všechny pozabíjejte. A je konec celé hry.
KONEC.