Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postavy

12. 1. 2012

Ezio Auditore da Firenze

Předek Desmonda Milese Ezio vyrostl z bezbranného florentského šlechtice v mistra asasína. „Vyvolený“ dob dávno minulých je obávaný a nebojácný, přemýšlivý, moudrý a uvědomělý vůdce svého bratrstva asasínů. Ezio se po svém nedávném vítězství nad templáři dostal do Říma, kde jeho práce pokračuje. Musí dát dohromady velkou skupinu odhodlaných asasínů, kteří mu v jeho snažení pomohou.

Zvláštní detail Tajemnost – Ezio porazil Rodriga, vstoupil do kobky a komunikoval s Minervou, členkou starobylé rasy.

Cesare Borgia

Cesare se narodil Vannozze, milence Rodriga Borgii. Studoval práva a ve věku pouhých osmnácti let se stal kardinálem. Jeho neuvěřitelná touha po moci neznala obdoby, nicméně Cesare byl také geniálním generálem. Bez boje se díky papežově pomoci zmocnil města Urbina. Papež požádal zdejšího vévodu o půjčku dělostřelectva. Jakmile vévoda děla odeslal, Urbino se ocitlo bez obrany a Cesare zaútočil. Cesare byl pro všechny ve svém okolí nečitelným. Nepřátelé nedokázali předvídat jeho další kroky ani motivy.

Zvláštní detail Přátelský chlapík – Ve skutečnosti nechal popravit Francesca Trocheho, jednoho ze svých přátel, a tak to udělá i v naší hře.

Kateřina Sforza

V roce 1484 se Kateřina Sforza odstěhovala s rodinou do Forligrave. Bratři Orsiové zabili jejího manžela Girolama v roce 1488. Z tohoto důvodu se Kateřina stala vládkyní Forli a Imoly. V roce 1499 se Cesare ve své touze po území rozhodl vrátit Forli do papežské moci. Když se útok papežských sil stal nevyhnutelným, unikla Kateřina na vánoce roku 1499 z Forli s malou skupinou vojáků. Odtud cestovala do Monteriggioni, kde vyhledala pomoc Ezia Auditore.

Zvláštní detail Unesena – Kateřina Sforza byla roku 1500 zajata Cesarem a odvlečena do Andělského hradu.

Lukrécie Borgia

Lukrécie byla od malička vychovávána k roli pěšce v plánech svého otce. V papežském zájmu se proto třikrát provdala. Lukréciin třetí manžel, Alfonso d'Este se do sňatku vůbec nehrnul, ale papežova strategie pro ovládnutí střední Itálie si žádala pevné vztahy s Ferrarou. Nakonec se tedy vzali, ale nebyli si věrní. Lukrécie spala s básníkem Bembem a Francescem II Gonzagou. Jejich vztah skončil, když se u Francesca objevilo syfilis. Lukrécie zemřela na komplikace při porodu osmého dítěte v roce 1519.

Zvláštní detail Bratrská láska – Lukrécie se jednou rozhovořila o tom, jak Cesare zabil jejího předchozího manžela. Byla to pravda.

Leonardo da Vinci

Leonardo da Vinci vyrůstal v Toskánsku jako nemanželský syn notáře a selky. V učení byl u florentského malíře Verrocchia. Leonardo si otevřel vlastní dílnu a pak cestoval po celé Itálii, až nakonec namaloval svá největší díla, „Poslední večeři“ z roku 1498 a „Monu Lisu“ z let 1503–1507. Leonardo měl rovněž bohatý milostný život. Leonardovým milencem byl nejspíše i jeho asistent Salai. Několikrát jej maloval a po své smrti roku 1519 mu odkázal i „Monu Lisu“.

Zvláštní detail Kolaborant – Leonardo pracoval pro Cesareho a vytvořil pro něj obranná opevnění a schémata válečných strojů.

Nicolo Machiavelli

Niccolò Machiavelli byl považován za průkopníka realistické filozofie. Věřil, že všichni lidé jsou zlí, a pokud dostanou příležitost, také se podle toho zachovají. Jakožto člen florentského diplomatického koncilu byl vyslán mezi lety 1499 a 1512 do Francie, Španělska a Říma. Setkal se s Cesarem a napsal: „Nevidím na něm nic špatného.“ Machiavelli následoval Cesareho až do roku 1500, kdy se z něj stal defakto vůdce asasínů. Odešel do výslužby a napsal své slavné knihy „Vladař“, „Rozpravy nad prvními deseti knihami Tita Livia“ a „Florentské letopisy“. Machiavelli zemřel roku 1527.

Zvláštní schopnost Pochybná minulost – Machiavelli jako florentský ambasador doprovázel Cesareho na jeho vojenském tažení v Romagně.

Claudia Auditore

Claudia měla jakožto třetí dítě Giovanniho a Marie Auditore a první dívka v rodině privilegované postavení. Po zavraždění Giovanniho a jejích dvou bratrů se vše změnilo. Claudio, Ezio a Maria utekli do Monteriggioni. Claudia zůstala ve vile a starala se o matku. Kniha se záznamy, kterou objevili archeologové, odhalila poměrně nezajímavý život. Měsíce strávené správou financí sídla byly prokládány Eziovými návštěvami a renovacemi, které si díky nim mohla dovolit.

Zvláštní schopnost Smutná – V roce 1495 Claudia napsala: „Když slýchám o Eziových dobrodružstvích, uvědomuji si, jak moc mi něco podobného chybí.“

Mario Auditore

Mario Auditore byl rozeným vůdcem. Svou vojenskou kariéru zahájil už v šesti letech, kdy sehrál důležitou úlohu v bitvě u Anghiari. Upozornil florentského generála Micheletta Attendola na několik oblaků prachu nad cestou, čímž odhalil překvapivý útok. Díky Mariovi tak Florenťané v boji vyhráli. Po Giovanniho smrti dovedl Mario Ezia, Claudii a Marii do rodinného sídla a pověděl Eziovi o konfliktu mezi asasíny a templáři. Od té doby se z Ezia a jeho strýce stala nerozlučná dvojice.

Zvláštní schopnost Ochránce – Přestože se Mario přidal u Anghiari na stranu Florencie, ochraňoval hlavně své město Monteriggioni.

Rodrigo Borgia

Po neúspěšném hledání mocné zbraně v kobkách pod Vatikánem je Rodrigo podle všeho sužován smůlou. V červnu roku 1500 papeži spadl k nohám při procházce bazilikou železný nosník. Dalšího dne se kolem něj zřítila místnost ve Vatikánu. O pár týdnů později ulehl s těžkou chřipkou. A konečně, když byl lovit, zaútočil na něj rozzuřený jelen. Po smrti Juana Borgii staršího v červenci 1503 Rodrigo podle svědectví vynesl z Castella „podivné jablko“..

Zvláštní schopnost Zrada – Rodrigo Borgia zemřel za pochybných okolností. Údajně byl otráven.